• 2

    Aktualności

Realizacje

Projekt i Realizacja Mazurskiego Centrum Bioróżnorodności i Edukacji Przyrodniczej „KUMAK” w Urwitałcie

MAZURSKIE CENTRUM BIORÓŻNORODNOŚCI I EDUKACJI PRZYRODNICZEJ „KUMAK” W URWITAŁCIE


Delta sp.j. zaprojektowała oraz zrealizowała nowoczesną interaktywną wystawę przyrodniczą pt. Mazurskie Centrum Bioróżnorodności i Edukacji Przyrodniczej „KUMAK” w Urwitałcie. KUMAK zawiera ponad 20 unikalnych akwariów z podświetlanymi infografikami, przedstawiających bioróżnorodność organizmów w małych zbiornikach wodnych i kałużach. Obok akwariów na wystawie możemy przejść ścieżką edukacyjną przez  mokradła, zajrzeć w głąb trzcinowiska obserwując i nasłuchując zamieszkujące  je ptaki czy odbyć spacer po dnie jeziora w poszukiwaniu organizmów zasiedlających strefę podwodną trzcinowisk. Możemy też samodzielnie uwić gniazdo ptaka „wodnego” z przygotowanych na stanowisku patyków a także bezpiecznie podejść do modelu Barszczu Sosnowskiego i przyjrzeć się mu z bliska bez obawy o poparzenie.
Na  wystawie spotkamy również wiele unikalnych eksponatów interaktywnych, m.in. kiosk sferyczny i wirtualną lornetkę 3D. Kumak posiada również kino sferyczne 3D, które stanowi jedną z głównych atrakcji obiektu.

Czytaj więcej na :  https://delta-av.com.pl/realizacja/mazurskie-centrum-bioroznorodnosci-i-edukacji-przyrodniczej-kumak-w-urwitalcie/

Powrót do aktualności