KIOSK SFERYCZNY KS 1.2 DELTA VISION


Wyświetlacz obrazów fulldome 2D lub 3D na półsferze z poliwęglanu. Sterowanie wyborem treści za pośrednictwem dedykowanych przycisków lub poprzez monitor dotykowy GUI. Możliwe wykonanie wyświetlacza w wersji 2D lub 3D stereo do oglądania przez okulary stereoskopowe.

Dostępne średnice kopuł : 60cm, 70c, 80 cm, 90cm, 100cm. Dostępne rozdzielczości: WUXGA ( 1920×1200), WQXGA (2650×1600), 4K UHD (3,840 x 2,400). Wbudowany player audio-video. Jasność wyświetlacza max 7000 Ansi. Kolorystyka do uzgodnienia z zamawiającym.

 • kiosk sferyczny 3D
 • kiosk sferyczny DELTA VISION
 • LORNETKI WIRTULANE VR
 • LORNETKI WIRTUALNE NPN

LORNETKI WIRTULANE 3D VR (VIRTUAL REALITY) /AR (AUGMENTED REALITY)


Delta buduje wirtualne lornetki 3D (VR vitrual binocle, medial binocle 3D). Urządzenia te umożliwiają wizualizację wirtualnych scenariuszy w połączeniu z nowoczesnym sposobami wyświetlania artefaktów z wykorzystaniem technologii stereoskopowej 3D. Jeśli spojrzymy przez wizjer lornetki, ujrzymy rzeczywisty obraz otoczenia czy obiektu. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku obserwowany obiekt zostaje przekształcony w inną rzeczywistość na zasadzie wehikułu czasu. Obraz może zostać również „nadpisany” dodatkowymi informacjami.
Urządzenie posiada ruchomą kolumnę, która pozwala na płynne dostosowywanie wysokości wizjera do wzrostu obserwatora i zajmowanej przez niego pozycji. Dzięki tej właściwości lornetka ma możliwość obserwacji lub śledzenia obiektu w trzech stopniach swobody XYZ. Pozwala to obserwatorowi na płynne poruszanie się w wirtualnej  przestrzeni.

KIOSK STEREOSKOPOWY 3D  ,3D stereokiosks


Kiosk stereoskopowy 3D Delta Vision to rodzaj ”peryskopu” umożliwiającego oglądanie obrazów w trójwymiarze bez konieczności stosowania okularów 3D. Urządzenie daje możliwość samodzielnego wyboru treści i kolejności prezentacji, cofania obrazów a także, co równie istotne – oglądania obrazów bez ograniczenia czasowego ! Przewijanie kolejnych obrazów realizowane jest za pomocą przycisków nawigacji umieszczonych w pochwytach urządzenia – w ręce lewej – wyboru treści prezentacji, w prawej – przewijanie kolejnych obrazów.

Zalety kiosku stereoskopowego

 • wyeliminowana konieczność stosowania dodatkowego osprzętu niezbędnego przy tradycyjnych systemach projekcji 3D ( typu okulary, synchronizatory, polaryzatory, itd…),
 • możliwość oglądania obrazów na stojąco lub siedząco,
 • możliwość podejmowania samodzielnej decyzji dotyczącej treści i tempa prezentacji,
 • prosta obsługa przyciskami nawigacji wbudowanymi w pochwyty tubusu,
 • urządzanie przystosowane dla dowolnej grupy wiekowej oraz osób niepełnosprawnych z ograniczeniem ruchowym,
 • bezmigawkowy system projekcji nie męczący wzroku,
 • praca ciągła w trybie 7/24.
 • KIOSKI STEREOSKOPOWE 3D
 • KIOSKI STEREOSKOPOWE 3D
 • EKRANY PROJEKCYJNE 3D SREBRNE
 • EKRANY PROJEKCYJNE 3D SREBRNE

EKRANY PROJEKCYJNE 3D SREBRNE , 3D silver screen harkness , 3D pasywne , 3D passive


EKRANY PROJEKCYJNE 3D SREBRNE
3D Delta Vision oferuje szeroki wybór “srebrnych”ekranów depolaryzacyjnych do projekcji 3D pasywnej :

 • powierzchnie ekranowe oczkowane napinane na ramę do projekcji przedniej, jednolite oraz perforowane,
 • powierzchnie ekranowe oczkowane napinane na ramę do projekcji tylnej,
 • ekrany elektryczne zwijane do kasety, średniego formatu i wielkoformatowe,
 • kompletne systemy ekranowe – płótno projekcyjne + rama nośna,
 • powierzchnie ekranowe na dowolny wymiar bez wykończenia krawędzi,
 • ekrany projekcyjne specjalizowane – sferyczne walcowe czy wycinki sfery,
 • specjalistyczne farby depolaryzacyjne do malowania powierzchni przeznaczonych do projekcji pasywnych polaryzacyjnych.

Na indywidualne zamówienie jesteśmy w stanie wykonać każde nietypowe EKRANY PROJEKCYJNE 3D DO POLARYZACJI. Oferujemy również pomoc przy instalacji całego systemu projekcji 3D począwszy od doboru ekranu, poprzez system projekcji i wybór odpowiedniej technologii polaryzacji .

Modulator Polaryzacji 3D  Passive 3D, 3D pasywne, Polarization Modulator 3D


Projekcja pasywna może być zrealizowana przy wykorzystaniu jedo-obiektywowego projektora 3D Ready oraz specjalnego aktywnego polaryzatora – Modulatora 3D POL. Technologia ta stosowana jest w kinach 3D na całym świecie jako projekcja RealD 3D.

Modulator wykorzystuje unikalne połączenie ciekłych kryształów w formie specjalizowanego aktywnego filtra LCD generującego wysokiej wydajności szerokopasmową polaryzację fali świetlnej w zakresie od ponad 400 do 750nm, oraz jednocześnie szybkie przełączanie polaryzacji z prędkością 0.5ms w zakresie częstotliwości od 120Hz do 400Hz.

Idea projekcji 3D polega tu na przełączeniu w modulatorze na przemian dwóch prostopadłych kierunków polaryzacji (pionowej i poziomej), zsynchronizowanych z naprzemienną projekcją prawego i lewego obrazu stereopary. W konsekwencji po zastosowaniu pasywnych polaryzacyjnych okularów 3D na ekranie projekcyjnym obserwujemy przestrzenny obraz. 

 • Modulator Polaryzacji 3D
 • Modulator Polaryzacji 3D
 • Modulator Polaryzacji 3D
 • autostereoscopic display ULTRA-D 3D

KIOSKI AUTOSTEREOSKOPOWE


3D DeltaVision oferuje unikalne info kioski autostereoskopowe (autostereoscopic display 3D). Nowatorska technologia autostereoscopic display Ultra-D bazuje na profesjonalnych wyświetlaczach umożliwiających oglądanie obrazów stereoskopowych bez używania okularów z  dowolnego kierunku. W Ultra-D nie musimy już  poszukiwać “najlepszych”  kątów obserwacji obrazu 3D tak, jak to dzieje się w technologii lenticularnej czy bariery paralaksy. Mamy go z dowolnej pozycji – bez ograniczeń ! Widzimy doskonale odzwierciedloną głębię 3D dosłownie … jak przez okno.

Zastosowanie technologii dotyku do obsługi treści w trójwymiarze poza atrakcyjną formą nawigacji, rozbudza apetyt na całkowicie nowe doznania zmysłowe.

POLARYZATORY Z CHŁODZENIEM passive 3D , polarization 3D passive, modulator 3D


POLARYZATORY Z CHŁODZENIEMDelta oferuje systemy chłodzenia filtrów polaryzacyjnych dla zróżnicowanych wielkości ramek. Nowością na rynku projekcji 3D jest nasz wielkoformatowy system POL-L-40 DC do projekcji w polaryzacji pasywnej. Umożliwia on zastosowanie projektorów o jasności max. do 40.000 Ansi Lumenów! Poszukiwany od dawna przez producentów dużych realizacji scenicznych POL-L-40 DCS powstał na zamówienie holenderskiego producenta Imagine Nation, który zrealizował innowacyjny musical SKY 3D w Amsterdamie ze scenografią w trójwymiarze na 20-metrowym ekranie!

UWAGA !
System POL-L-40 DCS Delty jest na obecną chwilę jedyną na rynku 3D PRO ofertą umożliwiającą realizację projekcji 3D w polaryzacji dla tandemu projektorów o jasności 40.000 Ansi każdy.
Wszystkie dostępne konkurencyjne systemy polaryzacyjne dedykowane są dla projektorów o max. jasności do 30.000 Ansi.

 • POLARYZATORY Z CHŁODZENIEM
 • POLARYZATORY Z CHŁODZENIEM
 • POLARYZATORY Z CHŁODZENIEM

FILTRY POLARYZACYJNE


Systemy projekcji pasywnej 3D bazują na polaryzacji światła. W systemie projekcji pasywnej realizowanej za pośrednictwem dwóch projektorów pracujących w tandemie przed obiektywami umieszczone są pasywne filtry polaryzacyjne – POLARYZATORY.

Zasada działania filtra polega na przepuszczania i “porządkowania” wszechkierunkowej wiązki strumienia świetlnego w określonym kierunku, blokując jednocześnie strumienie z innych kierunków. Strumień świetlny może zostać spolaryzowany liniowo lub kołowo.

3D Delta Vision oferuje wysokiej jakości polaryzatory liniowe i kołowe (cyrkulacyjne) do projektorów LCD, DLP oraz LCoS, w tym dla technologii D-ILA.

Polaryzatory montowane są bezpośrednio do obiektywów za pomocą specjalizowanych holderów, bądź na ramkach mocowanych do koszy projektorowych. Precyzja rozwiązania mocowania filtrów stanowi o jakości projekcji stereoskopowej i stopniu eliminacji zakłóceń, m.in. uciążliwego efektu “ducha”.

Kontener na okulary 3D – XPAND TROLLEY


Mobilny praktyczny kontener przejezdny na  rolkach, wyposażony w 8 szuflad do przechowywania okularów 3D. Dodatkowa górna szuflada na akcesoria czyszczące i baterie.
Szuflady zabezpieczone od  frontu, zasłaniane roletą i zamykane zamkiem patentowym.
Kontener mieści do 250 okularów aktywnych lub 300 pasywnych. Na wierzchu kontenera praktyczny blat do odkładania okularów i serwisowania.

 

 • Kontener na okulary 3D - XPAND TROLLEY
 • OKULARY 3D
 • OKULARY 3D
 • OKULARY 3D

OKULARY 3D 3D glasses


3D Delta Vision oferuje szeroki wybór okularów 3D do wszystkich stosowanych współcześnie technik klasycznych jak i elektronicznych obrazowania przestrzennego, włącznie z najnowszymi rozwiązaniami stosowanymi w kinie cyfrowy. Posiadamy w stałej dystrybucji szeroki wybór okularów do projekcji stereoskopowej:

 • okulary 3D aktywne (  XPAND, VOLOFONI, GetD),
 • okulary 3D aktywne uniwersalne – XPAND YOUniversal Electronic 3D Eyewear, 
 • okulary DLP Link,
 • okulary pasywne cyrkulacyjne lub liniowe –  plastikowe, papierowe,
 • okulary interferencyjne Infitec, Dolby,
 • okulary anaglifowe,
 • okulary chromadepth dla chromostereoskopii

Niestety w większości dostępnych technologii projekcje obrazów stereoskopowych wymagają jeszcze na chwilę obecną stosowania okularów 3D. Autostereoskopia, trudna do realizacji w warunkach projekcji masowych, to jak na razie bardziej niespełnione marzenie niż rzeczywistość. Zaś techniki wolumentaryczne od lat tkwią w fazie rozwoju i jak dotąd wykorzystywane są jedynie w laboratoriach badawczych i instytutach naukowych.

 

PROMIENNIKI IR 3D , IR emitters 3D, 3D glasses


Promienniki IR 3D to integralna część systemu aktywnej projekcji stereoskopowej. Dla uzyskania efektu przestrzennego obrazu na ekranie telewizora, monitora bądź wideoprojektora niezbędna jest synchronizacja pracy okularów “w rytmie” naprzemiennej projekcji obrazu stereo pary. Synchronizacja obrazu w aktywnej projekcji 3D jest realizowana poprzez bezprzewodową transmisję sygnału w podczerwieni z promiennika 3D do okularów.

W zależności od potrzeby i wielkości audytorium sali  konferencyjnej w celu pełnego pokrycia sali sygnałem IR i zapewnienia optymalnego odbioru projekcji stosujemy promienniki małej, średniej i dużej mocy a także systemy wielo-promiennikowe.

Delta jest producentem profesjonalnych systemów promiennikowych IR:

 • Promienników IR-LR 3D, DCS średniego zasięgu ( do 20m promieniowania )
 • Promienników  IR-HR360 3D, DCS dalekiego zasięgu do pracy ze  złączem VESA (do 40m)
 • Promienników IR-HRS360 3D, DCS dalekiego zasięgu do pracy z dystrybutorem IR
 • Dystrybutorów podczerwieni DM-IR.6 3D, DCS
 • Testerów stanu  baterii okularów IR-3D TEST 1.2 , DCS

 

 • PROMIENNIKI IR 3D
 • PROMIENNIKI IR 3D
 • tester do okularów 3D

TESTER 3D IR DLA OKULARÓW AKTYWNYCH


Uniwersalny wielokanałowy tester 3D IR do sprawdzania stanu baterii w okularach  aktywnych. Dostępne kody większości typowych okularów aktywnych 3D, m.in. NVidia, Volfoni, Xpand, Samsung, itd. Na życzenie klienta istnieje możliwość uzupełnienia kodu IR testera o dowolny kanał dla dedykowanych okularów.

Tester emituje sygnały synchronizacji w podczerwieni właściwe dla danego typu okularów. Sprawdzenie baterii w okularach polega na skierowaniu soczewek okularów w stronę  testera. Jeśli baterie są dobre to  w  lewym okularze pojawia się litera  “L” zaś w prawym litera “P”. Jeśli baterie są zużyte,  litery nie pojawiają się. 

DYSTRYBUTOR 3D IR , Distribution Module Xpand


DYSTRYBUTOR 3D IR,Urządzenie do rozdzielenia sygnału  synchronizacji do wielu promienników IR. Instalacje wielopromiennikowe stosuje się dla dużych sal projekcyjnych w celu pełnego pokrycia przestrzeni audytorium sygnałem synchronizacji.
Delta oferuje dystrybutory znanych marek jak Xpand, Volfoni posiadające 4 kanały promiennikowe dedykowane dla własnych promienników.

Delta oferuje również własny UNIWESALNY dystrybutor IR, umożliwiający podłączenie aż 6-ciu promienników dowolnego producenta. Preferujemy stosowanie promienników średniego i dalekiego zasięgu naszej produkcji DCS. System działa z większością okularów dostępnych na rynku 3D Cinema PRO.

 • DYSTRYBUTOR 3D IR
 • DYSTRYBUTOR 3D IR
 • 3D CHROMADEPTH

3D Chromadepth


3D Chromadepth to opatentowany przez firmę Chromatek systemem technologii 3D – chromostereoskopii. Oparty jest on na obserwowaniu różnic w dyfrakcji kolorów obrazu przez specjalne okulary z chromosferą, które celowo pogłębiają aberrację chromatyczną oglądanego obrazu. Daje to iluzję kolorów zajmujących różne pozycje w przestrzeni, od czerwieni z przodu po niebieski z tyłu, co stwarza niesamowite wrażenia głębi przestrzeni. 

Obrazy wykonane w technologii 3D Chromadepth dla przestrzeni wystawienniczych dają niesamowite efekty wizualne. Uzyskujemy bajkowe wręcz wrażenie głębi pogłębione skontrastowaną grą barw. W odróżnieniu od technologii stereoskopii dwuocznej opartej na detekcji przestrzeni obrazu prawego i lewego oka (stereopsis), zarezerwowanej dla widzącychdwuocznie, chromadepth umożliwia obejrzenie obrazu 3D również przez widza jednoocznego!

KONWERSJA 3D STARYCH ZDJĘĆ , 3D photo conversion


KONWERSJA 3D STARYCH ZDJĘĆ polega na przetwarzaniu zwykłych płaskich zdjęć 2D do obrazów  trójwymiarowych z a pomocą specjalistycznego oprogramowania . Żadne „płaskie”  zdjęcie, nawet najlepszej jakości nie odda  głębi, perspektywy ani atmosfery tak jak zdjęcie trójwymiarowe. Proces konwersji pojedynczego zdjęcia jest bardzo żmudny i zajmuje nawet cały dzień.
Praktycznie przed konwersją każde stare zdjęcie podlega wstępnej obróbce cyfrowej, “czyszczeniu”, naprawie ubytków obrazu.  Jednakże po konwersji do  3D  nawet stare, zniszczone, czy  naderwane kolorowe jak i czarno-białe , historyczne zdjęcia nabierają nowego  blasku i dosłownie „ożywają” zaskakując widza.

Technologia konwersji zdjęć historycznych 3D  cieszy się szczególnym  zainteresowaniem muzeów, galerii, parków przyrodniczych.   

Zapraszamy do skorzystania z naszych pracowni konwersji i wizualizacji 3D.  Oferujemy  również urządzenia do oglądania obrazów po konwersji  3D – kioski  stereokopowe i przeglądarki stereoskopowe 3D.

 • KONWERSJA 3D STARYCH ZDJĘĆ
 • KONWERSJA 3D STARYCH ZDJĘĆ
 • OKULARY ZWIERCIADLANE 3D-SCOPE
 • OKULARY ZWIERCIADLANE 3D-SCOPE
 • OKULARY ZWIERCIADLANE 3D-SCOPE

OKULARY ZWIERCIADLANE 3D-SCOPE


Extender bazy stereo wykonany w formie okularów. Urządzenie umożliwia oglądanie stereopary zdjęć bądź obrazów video w systemie równoległym side-by-side na wydrukach bądź ekranach monitorów. Extender posiada mechaniczną regulację położenia lusterek, która umożliwia obserwację obrazu na monitorach w szerokim zakresie np. w TV 60”, czy na PC 20”, NB 14”, Pad 10” .

PROJEKTORY 3D , 3D projectors


PROJEKTORY 3DOferujemy szeroką gamę projektorów do projekcji stereoskopowych 3D. Nie wyróżniamy w szczególności żadnej z marek zachowując szeroki wachlarz oferty i różnorodność sprzętową. W zależności od specyfiki projekty oferujemy :

 • pojedyncze projektory 3D redy  – komercyjne, biznesowe,  
 • projektory instalacyjne do symulatorów, aplikacji przemysłowych, wojskowych, medycznych, itd.
 • projektory 3D do kina domowego,
 • projektory do kina profesjonalnego w standardzie DCI,
 • specjalizowane projektory do postprodukcji, studiów graficznych i  animacyjnych, w standardzie  przestrzeni kolorów  REC 709
 • systemy projektorowe wielokanałowe wraz z procesorami obrazu do kalibracji i  obróbki geometrii W&B

Jesteśmy autoryzowanymi dystrybutorami  :

SONYNECBARCODIGITAL PROJECTIONOPTOMACHRISTIE

 • PROJEKTORY LASEROWE DLA SCENOGRAFII
 • PROJEKTORY 3D
 • SYMULATORY POLA WALKI - VBS

STACJE GRAFICZNE 3D


3D Delta Vision oferuje stacje graficzne 3D przeznaczone do zastosowań komercyjnych dla “graczy” komputerowych. Stacje do prezentacji stereoskopowych 3DHT (Home Theater) dla wielko-ekranowych projekcji 3D, oraz profesjonalne stacje robocze do pracy, dla aplikacji inżynierskich, diagnostyki medycznej, grafiki, o wysokiej wydajności obliczeniowej z profesjonalnymi  systemami  chłodzenia, w tym cieczą.

Stacje graficzne 3D wyposażone są w gniazda do promienników dla synchronizacji okularów stereoskopowych IR oraz specjalistyczne pakiety programowe 3D, w tym również do konwersji sygnału 2D do 3D.

Partnerzy technologiczni