KIOSK SFERYCZNY KS 1.2 DELTA VISION
Wyświetlacz obrazów fulldome 2D lub 3D na półsferze z poliwęglanu. Sterowanie wyborem treści za pośrednictwem dedykowanych przycisków lub poprzez monitor dotykowy GUI. Możliwe wykonanie wyświetlacza w wersji 2D lub 3D stereo do oglądania przez okulary stereoskopowe.
Dostępne średnice kopuł : 60cm, 70c, 80 cm, 90cm, 100cm. Dostępne rozdzielczości: WUXGA ( 1920×1200), WQXGA (2650×1600), 4K UHD (3,840 x 2,400). Wbudowany player audio-video. Jasność wyświetlacza max 7000 Ansi. Kolorystyka do uzgodnienia z zamawiającym.
PROJEKCJA NA KULĘ .Science On a Sphere® (SOS) to ogólnoświatowy system wyświetlania, wykorzystujący komputery i projektory wideo do wyświetlania danych planetarnych na sferze. Powstaje efekt analogiczny do olbrzymiego, animowanego globu. Na sferze mogą być wyświetlane animowane obrazy burz atmosferycznych, zmiany klimatu i temperatury oceanu, złożone procesy środowiskowe, a także inne planety i ich właściwości w sposób intuicyjny i urzekający. Science On a Sphere® rozszerza cele programu edukacyjnego NOAA pozwalając na zwiększenie zrozumienia procesów i zjawisk zachodzących na Ziemi, w oceanach, w atmosferze czy w kosmosie. Mając ogromne doświadczenie i wiedzę o Ziemi, oceanach i atmosferze Ziemi, NOAA wykorzystuje Science On a Sphere® jako narzędzie do uzupełniana programów edukacyjnych w ośrodkach naukowych, uniwersytetach, parkach tematycznych, muzeach przyrodniczych na całym świecie. Projekcja na kulę odbywa się poprzez mapowanie obrazu na powierzchnię kuli za pośrednictwem czterech projektorów data/video oraz dedykowanego oprogramowania.
Delta oferuje projekt i instalację oraz wsparcie inżynierskie przy realizacji projektów SOS. Zapraszamy instytuty naukowe, jednostki badawcze, parki tematyczne, jednostki edukacyjne do zapoznania się projektem i wdrożenie systemu SOS.
Projekcja wewnątrz kuli realizowana jest w technologii tylnej projekcji na akrylową kulę bądź kulisty dmuchany balon poprzez dedykowany obiektyw hemisferyczny umieszczony pod kulą „na biegunie południowym”. Specjalny algorytm renderuje obrazy obserwowane i przygotowywane na płaskim prostokątnym ekranie do formy sferycznej. Kule mogą być wykonane w wersji stojącej na postumencie lub podwieszanej pod sufitem. Wielkości kul wahają się w przedziałach: od 60cm przy kulach akrylowych nawet do kilku metrów dla modeli dmuchanych.
W odróżnieniu od technologii SOS mamy tu możliwość bezpośredniego zbliżenia się do kuli i dotykania jej powierzchni. W wersji interaktywnej możemy nawigować i obsługiwać aplikacje poprzez dotyk. Daje to fantastyczne efekty i wydatnie uatrakcyjnia wyświetlacz.
Unikalny produkt dla reklamy korporacyjnej, ekspozycji targowej, edukacji (np. jako wirtualny globus czy mini-planetarium).
Oferujemy ekrany sferyczne sztywne typu hard shell z laminatów (GRP) lub z włókna węglowego w postaci ściętej sfery :
– ekrany PANADOME – sfera ścięta z góry oraz z dołu o średnicach : 2.2m, 2.7m, 3.2m, 4m, 5m, 7m, 9m.
– ekrany TRUNCATED DOME – sfera ścięta z góry lub z dołu o średnicach : 2.2m, 2.7m, 3.2m, 4m, 5m
W komplecie z ekranami sferycznymi ściętymi oferujemy specjalizowaną optykę sferyczną oraz profesjonalne projektory instalacyjne.
LUSTRA SFERYCZNE DO PROJEKCJI – FSG SPHERICAL MIRRORS
Delta jest importerem luster sferycznych dla planetariów przenośnych oraz komercyjnych instalacji planetarnych i kin 360. W wielu przypadkach lustro sferyczne okazuje się optymalnym rozwiązaniem w szczególności przy ograniczonym budżecie. Jednoczenie lustra sferyczne doskonale się sprawdzają w projekcjach na powierzchnie sferyczne dla małych wyświetlaczy typu panadome, np. w systemie COBRA.
Dla projekcji sferycznych z wykorzystaniem lustra należy stosować specjalne oprogramowanie z dedykowanym algorytmem korekcji geometrycznej obrazu.
DELTA STUDIO DOME to autorska konstrukcja inżynierów Delty dla małej kopuły o średnicy 2m, umożliwiającej prezentacje sferyczne dla kilku osób na zasadzie mini-kina sferycznego czy mini-planetarium. Dzięki pochyleniu horyzontu kopuły widz może swobodnie zająć miejsce siedzące w kopule i cieszyć się z bliska prawdziwą projekcja sferyczną 360 stopni. Aluminiowy ring o średnicy rury fi=5m, do którego mocowana jest kopuła, spełnia również rolę trawersu do mocowania projektorów, głośników lub innego specjalistycznego sprzętu.
Ponieważ kopuła uniesiona jest na dwóch wspornikach umieszczonych na osi horyzontu stąd istnieje możliwość zmiany nachylenia kąta horyzontu aż do pozycji pionowej. Otrzymujemy wówczas unikalny wyświetlacz sferyczny w formie pionowej muszli projekcyjnej.
Delta oferuje na polski rynek profesjonalne wyświetlacze sferyczne Cobra Curved Display™ oparte na ekranie typu „panadome” (wycinku kuli). Ekrany wyświetlaczy Cobra wykonane są ze sztywnego laminatu ABS mocowanego do systemowej metalowej konstrukcji. Przestrzeń obrazu stanowi ekran sferyczny o wymiarach: średnica ok. 180cm i parametrach projekcji HFOV 150 stopni, VFOV 66 stopni. Projekcję zapewnia projektor 2D/3D o wysokiej rozdzielczości (max. do 4K) oraz lustro sferyczne ukryte w górnym elemencie konstrukcyjnym kopuły.
Cobra oferuje wyświetlacze sferyczne dla symulatorów oraz system dla wideokonferencji – Cobra Conference ™. Cobra Conference ™ to nowoczesny, zintegrowanym systemem wideo-konferencyjny wysokiej rozdzielczości. Platforma obsługuje wszystkie oprogramowania do obsługi konferencji oparte na systemie Windows.
Wykonujemy ekrany cylindryczne stanowiące wycinek walca. Powierzchnię ekranową stanowią specjalizowane elastyczne płótna projekcyjne które są napinane na ramy konstrukcyjne. Projekcja może być zrealizowana od frontu lub jeśli pozwala na to przestrzeń pomieszczenia również jako projekcja tylna.
Ze względu na zjawisko ogniskowania dźwięku w strefie wewnętrznej walca w pomieszczeniu przeznaczonym na instalację wykonujemy adaptację akustyczną w celu zapewnienia optymalnych warunków emisji dźwięku.
Oferujemy profesjonalne obiektywy sferyczne światowych producentów optycznych. Współpracujemy m.in. z Navitarem, Elumenati.Projektujemy i instalujemy układy optyczne dla pojedynczych wyświetlaczy sferycznych takich jak proste mobilne dmuchane planetaria szkolne. Budujemy również skomplikowane systemy wielokanałowe dla pełnych powierzchni sferycznych full dome w planetariach i kinach 360. Realizujemy projekcję sferyczną dla powierzchni walcowych czy wycinków sfery (panadome) w profesjonalnych symulatorach wielozadaniowych.
Oferujemy obiektywy do wybranych modeli profesjonalnych projektorów instalacyjnych takich marek jak: Barco, Christie, Sony, NEC, Optoma, Panasonic, Eiki, Norxe.
W naszych instalacjach projekcji sferycznych stosujemy projektory instalacyjne światowych marek Barco, Christie, Sony, Optoma, Panasonic do których posiadamy optykę sferyczną i które gwarantują stabilną pracę oraz zachowanie jednolitych parametrów optycznych. Jest to istotne w projekcjach “wielokanałowych” gdzie obraz składany jest z wielu projektorów.
W szczególności polecamy projektory laserowe dające najstabilniejsze warunki pracy i umożliwiające montaż w dowolnym położeniu. Dodatkowo projektory laserowe charakteryzujące się bardzo dużą żywotnością źródła światła. W projektorach Barco dochodzi ona do 60 000 godzin!