• 2

    Aktualności

Test

TEST EMITERA AKUSTYCZNEGO LRAD W NAFTOPORCIE W GDAŃSKU

Delta uczestniczy w programie ochrony portów i obiektów infrastruktury krytycznej polskiego wybrzeża. Współpracujemy z jednostki  badawczymi, firmami zabezpieczającymi porty i flotę marynarki wojennej, firmami technologicznymi grupy PGZ S.A. oraz z Inspektoratem Uzbrojenia MON.

W grudniu 2016r. przeprowadziliśmy wstępne testy emitera LRAD w Naftoporcie  w Gdańsku pod kontem zabezpieczenia akwenu portowego. Na kutrze patrolowym zamontowano jednostkę  LRAD 500X będącą w zasobach Delty. Jest to jeden z mniejszych emiterów LRAD o mocy akustycznej 149dB SPL przeznaczonych dla małych akwenów.

Urządzenie o tej mocy okazało się zbyt mało skuteczne w rozległym basenie Naftoportu w warunkach morskich. Testy wykazały że dla wykorzystania technologii  LRAD w Naftoporcie należy zastosować jednostki znaczenie większej mocy typu LRAD 1000Xi (156dB SPL)  i Lrad 2000X (160dB SPL) o większym zasięgu, umożliwiające  komunikację nawet do 5000m . Stąd w niedługiej przyszłości planowane są kolejne testy urządzeń LRAD.

Powrót do aktualności