TATRZAŃSKI PARK NARODOWY Realizacja Interaktywnego Centrum Edukacyjnego

Realizacja

Konsulting

REALIZACJA INTERAKTYWNEGO CENTRUM EDUKACYJNEGO DLA TPN


Delta zaprojektowała i wykonała modernizację ekspozycji Interaktywnego Centrum Edukacyjnego Tatrzańskiego Parku  Narodowego w Zakopanem. Prace remontowe trwały ponad pół roku.  Obiekt wymagał przebudowy architektonicznej oraz modernizacji instalacja sanitarnych, elektrycznych i teletechnicznych. Delta wykonała prace adaptacyjne,  instalacje elektryczne i teletechniczne na potrzeby systemów audiowizualnych. Zabezpieczyliśmy również pomieszczenia systemami bezpieczeństwa budynkowego.

W ramach realizacji multimediów Delta dostarczyła i uruchomiła system projekcji  wielokanałowej dla największej w regionie INTERAKTYWNEJ MAKIETY TATR.  Pomimo że idea makiety funkcjonuje od stulacie, dzięki współczesnym środkom audiowizualnym cieszy się ona bardzo dużym zainteresowaniem trafiając w gusta odbiorów w każdym wieku.  Makieta została wyposażona w atrakcyjne elementy interaktywne gdzie za pośrednictwem  techniki mappingu i oprawy dźwiękowej ukazuje w  interesujący sposób zjawiska przyrodnicze, zmienność sezonową przyrody, budowę geologiczną masywu skalnego, świat roślin i zwierząt, szlaki turystyczne i wiele innych użytecznych informacji.

Kolejna atrakcja wykonana przez Deltę to edukacyjna SALA ODKRYĆ gdzie poprzez  zabawę poznajemy tajemnice tatrzańskiej przyrody. Sala została wyposażona w monitory z grami interaktywnymi uczącymi rozpoznawania odgłosów zwierząt, zapoznaje młodego turystę z tajnikami mapy  i uczy orientacji w terenie. Wielkoformatowe monitory zainstalowane na ścianach wyposażone w technologię sterowania gestem zachęcają do aktywności fizycznej i naśladowania ruchów zwierząt  górskich. Zlokalizowany centralnie multimedialny dotykowy stół z grą dla 4 osób pokazuje jak wygląda świat oczyma świstaka. Sala wyposażona została również w kioski stereoskopowe ukazujące w technologii 3D piękno tatrzańskiej przyrody.

Centrum Edukacyjne zostało wyposażone w INTERAKTYWNE  KINO 3D  na 60 osób.  W repertuarze kina obok tradycyjnych filmów przyrodniczych znajduje się całkowita nowość –  film interaktywny dający możliwość aktywnego uczestnictwa i wprowadzająca elementy rywalizacji. Widzowie przed projekcją dostają tablety służące do zdobywania punktów w quizach i grach, które są związane z obrazem na ekranie. Wszystkie  projekcje  odbywają się w  technologii  stereoskopii aktywnej 3D.
Z uwagi na ograniczoną pojemność sali kinowej należy wcześniej zarezerwować miejsce na stronie eeagrants.tpn.pl.

Powrót do realizacji