PRZYRODNICZE CENTRUM EDUKACYJNE W BIEBRZAŃSKIM PARKU NARODOWYM PROJEKT I GENERALNE WYKONAWSTWO WYSTAWY PRZYRODNICZEJ

Projektowanie

Realizacja

Konsulting

PRZYRODNICZE CENTRUM EDUKACYJNE W BIEBRZAŃSKIM PARKU NARODOWYM


Dobiegły prace budowy ekspozycji przyrodniczej Centrum Edukacyjnego w Biebrzańskim Parku Narodowym. Po półrocznych praca modernizacyjnych Delty jako GW, Centrum zyskało nowe oblicze. Ekspozycję wyposażono w szereg nowoczesnych instalacji  multimedialnych, m.in. monitory interaktywne, wielkoformatowe  interaktywne plansze dotykowe DCS MODULAR TOUCH, grę edukacyjną (bataliony), projekcję sferyczną na łukowy ekran, kiosk stereoskopowy, dioramę przyrodniczą z preparatami  dermoplastycznymi króla bagien – Łosia oraz bobra, rustykalną drewnianą kładkę edukacyjną z projekcją pionową z sufitu  biebrzańskich meandrów, mapę nieba z makietą gwiazd podwieszoną pod sufitem nad kładką, tajemnicze ramowane zdjęcia, puzzle magnetyczne,  … i wiele innych atrakcji.

Ekspozycja została przystosowana do zwiedzania przez osoby niepełnosprawne. Kładka edukacyjna ma podjazdy i zjazdy w celu zapewnienia bezpiecznego ruchu zwiedzających, przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową i poruszających się na wózku inwalidzkim. Na sali wystawowej znajdziemy  “Skrzynię pełna niespodzianek” dla niedowidzących z planszami w systemie Braille’a. Centrum wyposażono w oznaczenia dla niewidomych wyróżniające kierunki poruszania się w przestrzeni wystawy stałej oraz wykonano opisy wybranych ekspozycji w j. Braille’a. Znajdziemy tu oznaczenia poziome w formie pól uwagi oraz oznaczenia ostrzegawcze.

Oznaczenia w alfabecie Braille’a wykonano w dwóch wersjach językowych – w polskim i angielskim.

Centrum  zostanie udostępnione dla ruchu turystycznego od kwietnia 2018r.  w dni robocze i weekendy będzie czynne od  20 IV-10 IX od godz. 7:30 do 17:00 ; w okresie od 11 IX-19 IV  w dni robocze od  7:30 do 15:30. Wstęp wolny. 

Serdecznie zapraszamy  !

Powrót do realizacji