PLANETARIUM I KINO SFERYCZNE 3D PARK BOLMIN PROJEKT I DOSTAWA SYSTEMU PROJEKCJI SFERYCZNEJ

Projektowanie

Realizacja

Konsulting

PLANETARIUM I KINO SFERYCZNE 3D PARK BOLMIN


Świętokrzyskie wzbogaciło się o nową atrakcję – Planetarium z kinem  sferycznym 360 na ponad 50 miejsc. Obiekt powstał w Parku Bolmin obok Chęcin, 20 km od Kielc. Jest to jedyne  planetarium w województwie świętokrzyskim.

Aquatica Park Bolmin to ośrodek o powierzchni 32 hektarów położony nad zalewem w Bolminie z pierwszą klasą czystości wody, regularnie przesiewaną z nieczystości plażą wraz z infrastrukturą turystyczną. Obiekt dysponuje również kilkoma eventowymi kopułami sferycznymi z bawialnią dla dzieci w kosmicznym namiocie sferycznym. Dostawcą kopuł sferyczncyh dla Bolmina była firma Polidomes, 2KB z Sulechowa.

Planetarium/kino sferyczne 360 powstało na bazie jednej z kopuł typu geodome o średnicy 12m. Delta sp.j była projektantem i dostawcą technologicznym aparatury projekcyjnej. Planetarium Bolmin posiada profesjonalny projektor 3D Barco wyposażony w wysokiej  jakości obiektyw hemisferyczny Navitar. Kino oferuje projekcje 3D w aktywnej stereoskopii. Audytorium wyposażono w okulary 3D Xpanda oraz specjalizowany media serwer od Delty. Całością pokazów zarządza automatyczny system sterowania DCS ONE TOUCH z panelem dotykowym.

Planetarium Bolmin oferuje pokazy astronomiczne oraz filmy edukacyjne w technologii stereoskopowej 3D. Na ekranie sferycznym ekranie możemy obejrzeć m.in. nagradzaną wielokrotnie światowej klasy produkcję fulldome EXPLORE polskiego studia Creative Planet z lektorem w języku polskim oraz fascynującą podróż kosmiczną do drogi mlecznej oraz zachwycającej galerii galaktyk “From Earth to the Universe” produkcji ESO (European Southern Observatory).

Zapraszamy na seanse !

Powrót do realizacji