Muzeum Pożarnictwa w Warszawie DELTA GENERALNYM WYKONAWCĄ MULTIMEDIÓW WYSTAWY

Projektowanie

Realizacja

Konsulting

Centrum Edukacji i Historii Warszawskiej Straży Pożarnej wraz z unikalną ekspozycją muzealną – Muzeum Pożarnictwa.


W zrewitalizowanych dawnych stajniach i kuźni jak i innych pomieszczeniach zabytkowego budynku  z IX w.  przy Marcinkowskiego 2 na Pradze Północ w Warszawie powstało Centrum Edukacji i Historii Warszawskiej Straży Pożarnej wraz z unikalną ekspozycją muzealną – Muzeum Pożarnictwa.

Zabytkowe budynki strażnicy z XIX wieku w latach 2008- 2018 przeszły kompleksową rewitalizację. W czasie prowadzonych prac odtworzono elewację, wymieniono okna, posadzkę, elementy wnętrz, zniszczoną konstrukcję dachu, której XIX-wieczne krokwie nie nadawały się już do użytkowania oraz odtworzono rozebraną w 1954 roku 30 – metrową wieżę obserwacyjną, która niegdyś była najwyższą budowlą na Pradze! Odbudowano też dawny pawilon kuźni i stajni z przeznaczeniem na ekspozycję wozów  strażackich.

W nowym obiekcie można się zapoznać z historią jak i dniem dzisiejszym Straży Pożarnej w Warszawie. Wystawa przedstawia ponad 180-letnią historię Warszawskiej Straży Pożarnej – najstarszej zawodowej formacji pożarniczej w Polsce oraz rozwój techniki gaśniczej i ratowniczej na przykładzie pojazdów i sprzętu pożarniczego z przełomu XIX-XX

Delta sp.j. była Generalnym Projektantem i Wykonawcą multimediów wystawy.
Obok tradycyjnej oprawy audiowizualnej ( filmów, tła dźwiękowego, oświetlenie ekspozycyjnego, kiosków dotykowych, itd…) znajdziemy  tu wiele unikalnych efektów inscenizacyjnych. I tak w sali sikawek mamy m.in. symulację przejazdu po bruku zaprzęgu konnego z historyczną sikawką parową zrealizowaną ultradźwiękowymi emiterami HHS, montowanymi  na  ruchomych  głowicach. W  Sali motopomp sferyczną projekcję pożaru i akcji  gaśniczej. W  płonącym pokoju za kanapą efekty realistycznych  płomieni. Znalazło się też miejsc na prezentacje auto-stereoskopowe za  pośrednictwem kiosków stereoskopowych 3D. Dioramę z  ratownictwem podwodnym i symulacją warunków pod wodą realizuje specjalizowane  tło świetle  LED sterowane procesorowo. Ekspozycja  jest zarządzana z poziomu centralnego media-serwera  oraz za pośrednictwem dedykowanego panelu dotykowego wizualizującego procesy i nastawy wyposażenia poszczególnych stref.

Delta zbudowała również salę kinową na 60 miejsc. Profesjonalne wyposażenie kina zapewnia projekcję filmów w technologii dźwięku przestrzennego oraz w stereoskopii 3D.

W trakcie wizyty istnieje również możliwość uczestnictwa w prezentacji mobilnego symulatora zagrożeń występujących w budynkach mieszkalnych.

ZAPRASZAMY !

Powrót do realizacji