MULTIMEDIALNE CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ W BIAŁYMSTOKU Projekt i dostawa interaktywnych urządzeń multimedialnych

Projektowanie

Realizacja

Konsulting

MULTIMEDIA INTERAKTYWNE DLA CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ W BIAŁYMSTOKU


Delta wykonała Multimedialne Centrum Informacji Turystycznej w Białymstoku. Zakres prac obejmował zaprojektowanie, dostawę i uruchomienie 18 kompletów specjalizowanych interaktywnych urządzeń multimedialnych m.in. w zabytkowych pomieszczeniach Pałacu Branickich w Białymstoku, w witrynach Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku oraz Galerii Im. Sleńdzińskich w Białymstoku. W  ramach  zadania zainstalowaliśmy : 

  • Zestaw do wielkoformatowych projekcji holograficznych do pracy ciągłej.  Interaktywna projekcja oparta na systemie holograficznej projekcji tylno-ekranowej , sterowana przez użytkownika za pomocą systemu rozpoznawania ruchu z komputera analizującego   (Kinect).  W komplecie system udźwiękowienia prezentacji.
  • Kiosk multimedialny stereoskopowy interaktywny 3D w ilości 7 kompletów. Kiosk interaktywny umożliwiający oglądanie obrazów 3D bez potrzeby stosowania zewnętrznych okularów stereoskopowych, wyposażony w ruchome tubusy umożliwiające oglądanie obrazów zarówno przez dzieci, młodzież, osoby dorosłe o dowolnym wzroście, a także przez osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich w pozycji siedzącej.
  • Kiosk multimedialny interaktywny typu wall wolno-stojący. Multimedialny interaktywny informator dotykowy stojący ze zintegrowaną karta grafiki, kartą dźwiękową oraz głośnikami, umożliwiający obsługę prezentacji informacyjnych i stron internetowych przez dużą ilość ludzi, w tym dzieci i młodzież.
  • Stół multimedialny LCD. Interaktywny stół dotykowy umożliwiający obsługę aplikacji prezentacyjnych w tym treści edukacyjnych wyłącznie za pomocą dotyku, o regulowanej wysokości. Obudowa o dużej wytrzymałości (urządzenie przeznaczone do pomieszczenia o dużej liczbie zwiedzających, w tym dzieci). Urządzenie z wbudowanym systemem udźwiękowienia prezentacji.
  • Monitor prezentacyjny LCD wraz z systemem interaktywnym automatycznego odsłuchu miejscowego (4 kpl.).   Monitor prezentacyjny LCD do projekcji filmowych w trybie ciągłym w systemie z interaktywnym głośnikiem czaszowym odsłuchu miejscowego stereofonicznego. Inicjacja pracy monitora automatyczna sterowana czujnikiem ruchu wbudowanym w kopułę głośnikową.
  • Stacja odsłuchowa audio – 2 kpl. Stacja odsłuchowych audio ze słuchawkami zamkniętymi do przekazu informacji odtwarzanych z playera cyfrowego. Wyposażona w interaktywny moduł nawigacji treści i parametrów odsłuchu.
  • Witryna multimedialna – 2 kpl. Interaktywna witryna umieszczona na szybie na zewnątrz budynku, umożliwiająca dotykowe sterowanie aplikacjami informacyjnymi, wykonana w technologii aktywnej folii tylno-projekcyjnej oświetlanej z rzutnika tylnej projekcji zainstalowanego wewnątrz pomieszczenia.


Ponadto wykonaliśmy system do monitoring bezprzewodowego bazujący na zestawie czterech kamer zainstalowanych w czterech pomieszczeniach roboczych trzech budynków Pałacu Branickich w Białymstoku przesyłających obraz bezprzewodowo za pomocą zewnętrznych anten kierunkowych do pomieszczenia biurowego oraz z wieży zegarowej bramy wjazdowej pałacu do budynku Urzędu Miejskiego na odległość ponad 800m.

Jednocześnie w ramach tego samego zadania wykonaliśmy dostawę systemu projekcji wielkoformatowej 3D dla sali projekcyjnej w galerii Galeria Im. Sleńdzińskich w Białymstoku na 60 widzów, w systemie aktywnej stereoskopii Xpand wraz z niezbędnymi instalacjami zasilającymi, sterującymi i sygnałowymi. Projekcję zrealizowano za pośrednictwem profesjonalnego projektora F35 AS3D Barco oraz ekranu wielkoformatowego elektrycznego. Jednocześnie zrealizowano dostawę i montaż zaawansowanego systemu dźwiękowego surround opartego o cyfrowy procesor i mikser wielokanałowy oraz blok wzmacniaczy.

Powrót do realizacji