MOBILNE PLANETARIUM SYRIUSZ DOSTAWA SYSTEMU PROJEKCJI DLA PLANETARIUM MOBILNEGO

Projektowanie

Realizacja

Konsulting

MOBILNE PLANETARIUM SYRIUSZ 


Astrobazę w Dobrzyniu nad Wisłą wspomaga Mobilne PLANETARIUM SYRIUSZ –  unikalna atrakcja multimedialna w tym regionie.

To niepowtarzalna okazja, aby przeżyć niezapomnianą podróż w najdalsze zakątki kosmosu. Pokazy nie pozostawią żadnego pytania bez odpowiedzi ponieważ zajęcia prowadzą wykształceni astronomowie. Pokazy mogą odbyć się w szkole, przedszkolu, ośrodku kultury itp. Nie musicie sami organizować wyjazdu. Planetarium Syriusz z przyjemnością przyjedzie do Was!

Delta Vision zaprojektowała i wykonała system projekcji sferycznej który zapewnił planetarium doskonały obraz fulldome 360.

Projektor o rozdzielczości WUXGA i  jasności 6200 Ansi zainstalowano w dedykowanej mobilnej obudowie z podstawą wyposażoną w regulację poziomowania.

Dzięki zastosowaniu wysokiej  klasy obiektywu hemisferycznego firmy Navitar na dmuchanej kopule od Delta Optical o średnicy 5m, wyświetlane są obrazy o doskonałej jakości, pozbawione widocznych wad optycznych i  geometrycznych. A to jest warunek konieczny do realizacji profesjonalnego pokazu astronomicznego gwiaździstego nieba. Obiektyw sferyczny Navitara w specjalnym wykonaniu posiada poręczne pokrętła do regulacji horyzontu w płaszczyźnie X/Y.

Zapraszamy na seanse!

Powrót do realizacji