DOSTAWA SYMULATORÓW LOTU ORAZ KINA SFERYCZNEGO 360 GLIWICKIE CENTRUM EDUKACJI LOTNICZEJ - GCEL

Projektowanie

Realizacja

Konsulting

Dostawa Symulatorów Lotu Oraz Kina Sferycznego 360 dla Gliwickiego Centrum Edukacji Lotniczej – GCEL


W nowoczesnym budynku wystawienniczo-konferencyjno-szkoleniowym Gliwickiego Centrum Edukacji Lotniczej – GCEL, zaprojektowanym przez PANOVA Studio, Delta sp.j. wykonała unikalne stanowiska symulacyjne i-cinema 180 3D oraz kino sferyczne i-cinema 360 3D.

Delta zaprojektowała i wykonała dwa unikalne ekrany sferyczne w kształcie wycinka sfery (muszli)  z laminatów GRP o średnicy 5m  każdy. Projekcję zrealizowano na bazie profesjonalnych projektów do symulacji F70-4K7 3D Barco, wyposażonych w specjalizowane obiektywy sferyczne tzw. halfdome. Obraz prezentowany jest w systemie stereoskopii aktywnej z wykorzystaniem okularów 3D firmy Xpand.

Projekt symulatorów i-cinema 180 3D obejmował wykonanie symulatora akrobacji lotniczych oraz symulatora lotu awionetką.

Platforma symulatora lotu to autorskie rozwiązanie firmy Delta. Mechanizm ruchomego kokpitu dostarczył partner technologiczny – Motion Systems. Natomiast cała konstrukcja kokpitu wraz z  instrumentami pokładowymi – wolantem, przepustnicą, pedałami sterów została zaprojektowana i wykonana przez inżynierów Delty. Stanowisko wyposażono w dźwięk dookólny 5.1.

Symulator akrobacji lotniczych to stanowisko interaktywne z kolejnym wyświetlaczem sferycznym 180. Przed ekranem zainstalowano interaktywny “info-kiosk” wyposażony w monitor dotykowy dla wyboru jednej  z 10-ciu akrobacji oraz projektor laserowy 3D. Dla zwiększenia realizmu wrażeń przelatującego samolotu, nad kopułą zainstalowano dysze powietrzne symulujące podmuch powietrza podczas przelotu samolotu na głowami widzów. Stanowisko wyposażono w dźwięk dookólny 5.1. Animacje akrobacji w 3D wykonał nasz partner technologiczny – Studio Crative Planet.

Projekt kina sferycznego i-cinema 360 3D obejmował dostawę kopuły sferycznej dmuchanej o średnicy 5m oraz centralnego systemu projekcji z projektora laserowego 3D. Projekcję zrealizowano w systemie stereoskopii aktywnej z wykorzystaniem okularów 3D Xpand. W centrum kopuły umieszczono specjalizowany kosz projektorowy z projektorem laserowym 3D oraz zintegrowana aparaturą –  media-serwerem, nagłośnieniem i systemem sterowania i oświetleniem. Jest to unikalna kompaktowa konstrukcja wyświetlacza stereoskopowego fulldome opracowana przez zespół  inżynierów Delty.
W kopule prezentowany jest polski film „Dream to Fly” ( Marzenie o lataniu) w wysokiej rozdzielczości 2,4K. To znana światowa produkcja fulldome zrealizowana przez studio filmowe Centrum Nauki  Kopernik w Warszawie.

Zapraszamy do zwiedzania Centrum!

Powrót do realizacji