PLANETARIUM – DUAL PROJECTION


PLANETARIUM – DUAL PROJECTION Oferujemy planetaria z wyświetlaczem sferycznym złożone jedynie z  dwóch projektorów montowanych na horyzoncie sfery, po jej przeciwległych stronach. Układ optyczny składa się wówczas z projektorów  wyposażonych w specjalne obiektywy sferyczne halfdome. Przy zastosowaniu projektorów o rozdzielczość WQXGA ( 2560×1600) otrzymujemy ekonomiczne rozwiązanie, które zapewni doskonałą jakość obrazu o rozdzielczości powyżej  2,5 K na kopule. Układ dedykowany dla planetariów do 12m średnicy. Przy instalacji  projektorów 4K UHD otrzymujemy wysoką rozdzielczość 3,8K zadowalającą już planetaria o średnicach do 20m.

PLANETARIUM – DUAL PROJECTION to najbardziej  ekonomiczne rozwiązanie dla małych i średnich planetariów.

 • PLANETARIUM - DUAL PROJECTION
 • PLANETARIUM - DUAL PROJECTION
 • PLANETARIUM z FISHEYE
 • PLANETARIUM z FISHEYE
 • PLANETARIUM z FISHEYE
 • projekcja sferyczna fisheye

PLANETARIUM Z OBIEKTYWEM FISHEYE


Oferujemy ekonomiczne systemy projekcji oparte na jednym projektorze umieszczony w centrum kopuły wyposażonym w  obiektyw  sferyczny  typu  fisheye.  Oferujemy projektory markowe o dużych jasnościach 6.000 – 13.000  Ansi i o wysokich rozdzielczościach. Nasz standard dla małych kopuł  5-8 m średnicy to 1600×1600 pikseli. Dla większych kopuł 9-15m Fi oferujemy rozdzielczości 2,5K do 4K. Preferujemy projektory laserowe o żywotności źródła światła powyżej 40 000 godzin !

Projektory instalujemy w specjalizowanych obudowach przenośnych lub dedykowanych stojakach wyposażonych w system poziomowania oraz  regulacji pochylenia  horyzontu. Obudowy wyposażone są w gniazda zasilania i przyłączeniowe dla sygnałów AV.
Doskonały obraz zapewnia wysokiej klasy optyka sferyczna firmy Navitar. Stosujemy specjalnie  skonstruowane obiektywy wyposażone w łatwodostępne pokrętła pozwalające  na  regulację płaszczyzny  horyzontu bez  konieczności manewrowania projektorem.
Patrz  nasze realizacje w PLANETARIA : http://delta-av.com.pl/projekty-i-realizacje/ 

PLANETARIUM GEODOME NP (NEGATIVE PRESSURE)


PLANETARIUM GEODOME NP (NEGATIVE PRESSURE) to kopuła geodezyjna podciśnieniowa NP (Negative Pressure), jedna z najpopularniejszych konstrukcji ekranu sferycznego. Bazuje na wewnętrznym stelażu stalowym bądź z kompozytów, pomiędzy którym umieszczono  dwie powłoki materiałowe. PLANETARIUM GEODOME zawiera powłokę zewnętrzną która  spełnia funkcję tropika namiotu i stanowi jego poszycie. Powłoka wewnętrzna pełni funkcję ekranu projekcyjnego. W procesie wysysania przestrzeni między powłokami ekran projekcyjny napina się wypełniając szczelnie wnętrze kopuły.
Dla funkcjonowania takiego wyświetlacza konieczne jest ciągła praca  agregatu i odpompowywanie (wysysanie) powietrza.

Delta oferuje podwieszane, samonośne kopuły sferyczne a także całe systemowe pomieszczenia cylindryczne zwieńczone kopułami sferycznymi. Do kopuł typu PLANETARIUM GEODOME proponujemy pełne wyposażanie w aparaturę projekcyjną. W zależność  od  średnicy kopuły  oraz budżetu inwestora, może to być projekcja jedno-obiektywowa, dwu lub wielokanałowa. W komplecie oferujemy media serwery oraz okulary  3D wraz z systemem synchronizacji DCS

 • PLANETARIA DMUCHANE DELTA
 • Planetarium dmuchane
 • Planetarium Śląskie Delta
 • Planetarium dmuchane
 • Planetarium Śląskie Delta
 • PLANETARIA DMUCHANE DELTA
 • MOBILNE PLANETARIUM SYRIUSZ

PLANETARIUM DMUCHANE DELTA


PLANETARIA DMUCHANE DELTA to nadmuchiwane (nadciśnieniowe) kopuły to bardzo ekonomiczne rozwiązanie dla przenośnych małych planetariów do zastosowań w placówkach oświatowych. Lekkie, nie wymagające stelaża, idealna do przechowywania, transportu i szybkiego montażu. Projekcja obrazu 2D/3D pionowa, pozioma lub ukośna, 180°x135° lub 180°x180°, realizowana jedno-soczwekowym hemisferycznym systemem projekcji. Dostępne w rozmiarach o średnicach: 4m-10m. W zależności od wielkości kopuły mieszczą 10-40 osób. W komplecie torba transportowa i dmuchawa.

OFERUJEMY :

 • Kopuły  „jednościankowe” wymagające ciągłej pracy dmuchawy dla podtrzymania ciśnienia i wypełnienia balona powietrzem. Po wyłączeniu agregatu powłoka kopuły opada,
 • Kopuły  „jednościankowe” z ringami  umożliwiającymi  noszenie horyzontu. Po wyłączeniu agregatu powłoka kopuły opada,
 • Kopuły dwuściankowe samonośne,  nie powodujące nadciśnienia wewnątrz sfery. Otwarte wrota umożliwiają skorzystanie z seansu przez osoby niepełnosprawne ruchowo

 

EKRANY SFERYCZNE PERFOROWANE DO PLANETARIÓW


Delta oferuje stacjonarne kopuły metalowe wykonane w technologii sfery z poszyciem z perforowanej aluminiowej blachy. Powierzchnia sfery składa się z wielu elementów (brytów) projektowanych cyfrowo i precyzyjnie dopasowanych ”na zakładkę”, co zapewnia niezrównany poziom jednolitości ekranu projekcyjnego.

Prefabrykowane aluminiowe, równomiernie rozmieszczone konstrukcyjne żebra, zapewniają nośną konstrukcję potrzebną do utrzymania kopuły. Nadają również sztywności podczas zawieszania na łańcuchach lub mocowaniach do ścian i stropów.

Perforacja poszycia zapewnia swobodny przepływ i wymianę powietrza pod kopułą, co upraszcza temat wentylacji i klimatyzacji wnętrza planetarium czy kina sferycznego. Jednocześnie perforacja zapewnia równomierny rozkład systemu nagłośnienia w przestrzeni sfery włącznie z najnowsza technologią dźwięku przestrzennego 3D IOSONO. W innych technologiach wykonania sfer jest to niemożliwe.

Oferujemy najwyższej  klasy produkty dwóch wiodących firm z rynku planetarnego – Astro-Tec oraz Spitz.

 • EKRANY SFERYCZNE PERFOROWANE DO PLANETARIÓW
 • EKRANY SFERYCZNE PERFOROWANE DO PLANETARIÓW
 • EKRANY SFERYCZNE KOMPOZYTOWE
 • planetarium fisheye

EKRANY SFERYCZNE KOMPOZYTOWE


Oferujemy EKRANY SFERYCZNE KOMPOZYTOWE – kopuły sferyczne sztywne typu hard shell z materiałów kompozytowych oparty na bazie laminatów z włókna szklanego (GRP) lub z włókna węglowego. W  zależności od  średnicy kopuły mogą być wykonane w całości (dla  fi= 2m) lub z kilku elementów do złączenia. Kopuły łączone z elementów dostępne są w standardowym typoszeregu o średnicach : 2.2m, 2.7m, 3.2m, 4m, 5m, 7m, 9m. Większe rozmiary 10-14m – na zapytanie. 

Delta oferuje również montaż i wykończenie wewnętrznej powierzchni ekranowej kopuły „na gotowo” włącznie z laminowaniem i  szlifowaniem spoin oraz malowaniem specjalna farbą projekcyjną do kopuł laminowanych.

FISHEYE LENS – OPTYKA SFERYCZNA


FISHEYE LENS – OPTYKA SFERYCZNAOferujemy profesjonalne obiektywy sferyczne światowych producentów optycznych. Popracujemy m.in. z  Navitarem, Elumenati, Goto. Projektujemy i instalujemy SFERYCZNE układy optyczne dla pojedynczych wyświetlaczy sferycznych takich jak proste mobilne dmuchane planetaria szkolne. Budujemy również skomplikowane systemy wielokanałowe dla pełnych powierzchni sferycznych full dome w planetariach i kinach 360. Realizujemy  projekcję sferyczną dla powierzchni walcowych czy wycinków sfery (panadome) w profesjonalnych symulatorach wielozadaniowych.

Oferujemy obiektywy do wybranych modeli profesjonalnych projektorów instalacyjnych takich marek jak: Barco, Christie, Sony, NEC, Optoma, Panasonic, Eiki, Norxe.

 • FISHEYE LENS - OPTYKA SFERYCZNA
 • FISHEYE LENS - OPTYKA SFERYCZNA
 • FISHEYE LENS - OPTYKA SFERYCZNA
 • FISHEYE LENS - OPTYKA SFERYCZNA
 • FISHEYE LENS - OPTYKA SFERYCZNA
 • LUSTRA SFERYCZNE DO PROJEKCJI

LUSTRA SFERYCZNE DO PROJEKCJI


LUSTRA SFERYCZNE DO PROJEKCJI – FSG SPHERICAL MIRRORS 

Delta jest importerem luster sferycznych dla planetariów przenośnych oraz komercyjnych instalacji planetarnych i kin 360. W wielu przypadkach lustro sferyczne okazuje się optymalnym rozwiązaniem w szczególności przy ograniczonym budżecie. Jednoczenie lustra sferyczne doskonale się sprawdzają w projekcjach na powierzchnie sferyczne dla małych wyświetlaczy typu panadome, np. w systemie COBRA.

Dla projekcji sferycznych z wykorzystaniem lustra należy stosować specjalne oprogramowanie z dedykowanym algorytmem korekcji geometrycznej obrazu.  

AUTOKALIBRACJA


Autokalibracja to w projekcjach sferycznych niezastąpione narzędzie. Proces auto kalibracji oparty jest na kamerze lub kilku kamerach śledzących, wyposażonych w sferyczne obiektywy oraz na specjalistycznym oprogramowaniu, które analizuje obserwowany obraz i automatyczne „skleja” poszczególne fragmenty obrazów cząstkowych (kanałów) wyświetlanych z poszczególnych projektorów. W efekcie na zakrzywionej powierzchni otrzymujemy jednorodny, wyrównany pod względem geometrii i kolorystyki obraz.

Delta wykonuje systemy auto kalibracji dla profesjonalnych środowisk symulacyjnych oraz obiektów fulldome – planetariów,  kin cyfrowych 360 , wycinków sfery. W tym zakresie współpracujemy z firmą VIOSO oferującą narzędzia do auto-kalibracji statycznej oraz auto-kalibracji w czasie rzeczywistym.

 • AUTOKALIBRACJA
 • AUTOKALIBRACJA
 • AUTOKALIBRACJA
 • AUTOKALIBRACJA
 • MEDIA SERWERY Z W&B

MEDIA SERWERY Z W&B


Oferujemy specjalizowane stacje robocze dla realizacji projekcji sferycznych. Dzięki wbudowanym procesorom W&B media serwer umożliwia wyświetlanie obrazu na każdej zakrzywionej powierzchni projekcyjnej. Nasze urządzenia obsługują ponadto aktywne i pasywne systemy stereo.

Media serwer realizuje zarówno treści zapisane na dysku wewnętrznym urządzenia jak również umożliwia renderowanie i wyświetlanie nieskompresowanego kontentu na żywo w czasie rzeczywistym. Każda stacja graficzna dostarczana jest z dedykowanym oprogramowaniem, które współpracuje płynnie z systemem operacyjnym sprawiając, że każda aplikacja jest gotowa do wyświetlenie dużych formatów w wysokich rozdzielczościach. Serwery pracują autonomicznie lub przy dużych formatach obrazów są łączone w większe systemy obliczeniowe.

Oferujemy urządzenia światowych producentów, m.in. 7th Sense,Vioso,Barco…

Partnerzy technologiczni