AULA DYDAKTYCZNO-WIDOWISKOWA WYDZIAŁU PEDAGOGIKI I PSYCHOLOGII UNIWERSYTETU W BIAŁYMSTOKU Instalacja multimediów, techniki konferencyjnej i teatralnej

Projektowanie

Realizacja

Konsulting

BUDOWA AULI DYDAKTYCZNO-WIDOWISKOWEJ DLA WYDZIAŁU PEDAGOGIKI I PSYCHOLOGII UNIWERSYTETU W BIAŁYMSTOKU


Delta zaprojektowała i zainstalowała wyposażeni technologiczne i multimedialne  sal wykładowych, sal muzycznych oraz głównej auli widowiskowo-dydaktycznej w nowoczesnym budynku Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu przy ul. Świerkowej 20 w Białymstoku.

Nowy budynek Wydziału PiP Uniwersytetu w Białymstoku zaprojektował zespół architektów: Arkon Jan Kabac + Meteor Architects. Jest to doskonały przykład nowoczesnej architektury, której forma i zastosowane materiały w  tym miedziano-szklana fasada idealnie wpisują się w otaczający krajobraz. Budynek jest finalistą plebiscytu architektonicznego BRYŁA ROKU 2013 oraz laureatem  konkursu Aedificium na najlepszy budynek na Podlasiu.

Delta wykonała kompleksowe wyposażenie konferencyjne, audiowizualne i teatralne w auli widowiskowo-dydaktycznej wydziału. Unikalna przestrzeń o łącznej powierzchnia blisko 2750 metrów kwadratowych jest w stanie pomieścić maksymalnie 450 osób. Aula posiada doskonałą akustykę, nowoczesne nagłośnienie i oświetlenie, sprzęt audiowizualny, system zintegrowanego sterowania AMX/ KNX, automatyczne zaciemnienie oraz system tłumaczeń symultanicznych Bosch’a wraz z trzema kabinami dla tłumaczy.

Dzięki dostarczeniu przez Deltę wyposażenia teatralnemu – kurtyn scenicznych, horyzontów, elektrycznych sztankietów dekoracyjnych i mostów oświetleniowych oraz oświetlenia reflektorowego, oprócz funkcji dydaktycznej aula służy również jako przestrzeń sceniczna gdzie odbywają się również koncerty czy przedstawienia.
Aula składa się z dwóch przestrzeni : Sali głównej na 300 miejsc oraz Sali „Kameralnej” na 150 miejsc. Obie sale mają amfiteatralny układ audytorium. Co ciekawe przestrzeń jest dzielona mobilnymi ścianami które można złożyć i uzyskać przestrzeń ze wspólną sceną na 450 miejsc, co jest unikalnym rozwiązaniem na europejską skalę. Układ mobilnych dźwiękoszczelnych ścian można dowolnie modyfikować wydzielając np. same pomieszczenia sceny i połączeniem z holem wejściowym oraz autonomiczne sale . W tej konfiguracji scena pełni funkcję przestrzeni wystawienniczej a widownie pozostają salami wykładowych.

Budynek Wydziału PiP  UB mieści także pracownie artystyczne. Delta dostarczyła pełne wyposażenie multimedialne i technologiczne do pracowni : teatralnej, plastycznej i muzycznej. Sale posiadają również automatyczne zaciemnienie i centralne sterownie oświetleniem i urządzeniami audiowizualnymi.


ZESPÓŁ PROJEKTOWY

Projekt architektoniczno-budowlany – zespół projektowy architektów PW Arkon Jan Kabac oraz Meteor Architects – Bogdan Pszoniak.
Projekt wyposażenia technologicznego konferencyjno-teatralnego  – Elpro Władysław  Charkiewicz
Projekt akustyki wnętrz –  Dr Janusz Musialik

ZESPÓŁ WYKONAWCZY

Generalny Wykonawca obiektu –  Przedsiębiorstwo Budowlane Polbud
Technologie konferencyjne, teatralne, multimedia –  Delta sp.j. Krentowski, Hus

Powrót do realizacji